Λέικερς: “Εκρηκτικό” τέταρτο 12λεπτο, νίκη και … εκδίκηση από Νάγκετς και Μάρεϊ

2018-03-14T10:28:54+00:00 2018-03-14T10:45:33+00:00.

14/Mar/18 10:28

Ο Τζαμάλ Μάρεϊ είχε μπει στα “ρουθούνια” των Λέικερς στα προηγούμενα δύο ματς που οι Νάγκετς τους νίκησαν. Οι Λέικερς πήραν το … αίμα τους πίσω.

Χάρη στο 35-21 στην τέταρτη περίοδο, η ομάδα του Λ.Α. νίκησε με 125-116 το Ντένβερ αφήνοντας το εκτός οκτάδας στη Δύση και πέτυχαν έτσι την τρίτη τους νίκη σε τέσσερα ματς!

Ο Κάιλ Κούζμα πέτυχε τους 24 από τους 26 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο (αν και χτύπησε στην τρίτη περίοδο) και πρόσθεσε 13 ριμπάουντ, ενώ 26-13 είχε και ο Τζούλιους Ραντλ.

Ο Αϊζάια Τόμας όμως ήταν ο καθοριστικός παράγοντας της νίκης καθώς πέτυχε τους 12 από τους 23 πόντους στο τελευταίο 12λεπτο της επιστροφής των Λέικερς, με τους φανς τους να προσπαθούν να πικάρουν τον Τζαμάλ Μάρεϊ (σ.σ. είχε προκαλέσει τον Λόνζο Μπολ πριν δύο ματς και τον Ουόλτον στο προηγούμενο) που τέλειωσε με 18 πόντους.

Ο Ουίλσον Τσάντλερ με 26 ήταν ο κορυφαίος των φιλοξενούμενων που ναι μεν βρίσκονται μόλις μία νίκη πίσω από τους οκτώ της Δύσης, αλλά μπροστά τους βρίσκονται τρεις ομάδες και πρέπει οπωσδήποτε να προσπεράσουν τις δύο.