Σπερς: Με Όλντριτζ στην τέταρτη περίοδο, έχασαν και τον Γκριν οι Ουόριορς!

2018-03-20T05:29:34+00:00 2018-03-20T05:30:23+00:00.

20/Mar/18 05:29

Ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ πήρε την κατάσταση στα χέρια του στην τέταρτη περίοδο. Δεν μπορούσε να αφήσει την ευκαιρία για τους Σπες να πάει χαμένη και να πετύχουν την πρώτη τους φετινή νίκη επί των ελλιπέστατων Ουόριορς.

Πέτυχε 17 από τους 33 πόντους του στο τελευταίο 12λεπτο και το Σαν Αντόνιο επικράτησε με 89-75 των πρωταθλητών, πετυχαίνοντας την τρίτη σερί νίκη με την οποία ανέβηκε στην πέμπτη θέση της Δύσης!

Οι Ουόριορς έπαιξαν χωρίς τους Κάρι, Κλέι Τόμπσον και Ντουράντ και έχασαν νωρίς στη δεύτερη περίοδο και τον τέταρτο All Star παίκτη τους, αφού ο Ντρέιμοντ Γκριν τραυματίστηκε στην “ευαίσθητη” περιοχή και αποχώρησε.

Παρότι οι Ουόριορς κράτησαν στους 12 πόντους τους Σπερς στην τρίτη περίοδο δεν άντεξαν ως το τέλος. Το σκορ στην τέταρτη περίοδο ήταν 28-12 και τα πάντα κύλησαν ομαλά για το Σαν Αντόνιο. Ο Κουίν Κουκ με 20 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ για το Γκόλντεν Στέιτ που πλέον έμεινε 3,5 παιχνίδια πίσω από τους Ρόκετς.