Ο Μουχάμεντ ντύθηκε… Γιάννης και οι Μπακς πέρασαν από το Σικάγο!

2018-03-24T07:31:38+00:00 2018-03-24T07:31:38+00:00.

24/Mar/18 07:31

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έλειψε αλλά ο “πάγκος” των Μπακς ήταν εκεί. Το Μιλγουόκι επικράτησε με 118-105 των Μπουλς στο Σικάγο καταφέρνοντας να ξεπεράσουν την απουσία του ηγέτη τους και να πλησιάσουν στη μισή νίκη τους Χιτ για την έβδομη θέση.

Ούτε ο Κρις Μίντλετον, ούτε ο Έρικ Μπλέντσο αλλά ούτε καν ο Τζαμπάρι Πάρκερ που ξεκίνησε βασικός στη θέση του Γιάννη, κατάφεραν να “ξελασπώσουν” το Μιλγουόκι, όσο ο πάγκος τους και ο Σαμπάζ Μουχάμεντ. Ο αριστερόχειρας φόργουορντ πέτυχε 21 πόντους με 9/12 σουτ σε 20 λεπτά (!) και οδήγησε τη “δεύτερη ομάδα” των Μπακς στην επιστροφή στο παιχνίδι μετά το αρχικό 34-24 των Μπουλς.

Οι Μπακς γύρισαν το παιχνίδι (ισόπαλο στο ημίχρονο) και στο δεύτερο ημίχρονο κυριάρχησαν. Ο Μπράντον Τζένινγκς πέτυχε 16 πόντους και ο Τόνι Σνελ ισοφάρισε το ρεκόρ σεζόν με 18 και 4/4 τρίποντα, επίσης ερχόμενοι από τον πάγκο! Ο Κρις Μίντλετον είχε 16 πόντους.