Νάγκετς: Ρεσιτάλ Μίλσαπ, σε κρίση οι Θάντερ!

2018-03-31T08:42:15+00:00 2018-03-31T08:42:15+00:00.

31/Mar/18 08:42

Ο Πολ Μίλσαπ πέτυχε το ρεκόρ του με τη φανέλα των Νάγκετς με 36 πόντους (13/18 σουτ) βοηθώντας τους να νικήσουν με 126-125 τους Θάντερ στην παράταση!

Το Ντένβερ πήγε να “αυτοκτονήσει” αφού έχασε διαφορά 13 πόντων στην τέταρτη περίοδο, ωστόσο το σουτ του Ουέστμπρουκ στο τέλος δεν βρήκε (και πάλι) στόχο. Αυτή μάλιστα ήταν η τέταρτη ήττα των Θάντερ στα τελευταία πέντε ματς, συνολικά με μόλις εννιά πόντους διαφορά εναντίον τους! Κάτι πρέπει να δουλέψουν περισσότερο στα κλεισίματα των αγώνων, δεν νομίζετε;

Με αυτά και με αυτά όμως η Οκλαχόμα Σίτι έπεσε στην έκτη θέση με κίνδυνο (μικρό πάντως) να χάσει ακόμα και τα πλέι οφ και οι Νάγκετς είναι μία από τις ομάδες που τους κυνηγάνε με πιο ρεαλιστικό στόχο την 8η θέση βέβαια, που απέχει δύο νίκες.

Ο Ράσελ Ουέστμπρουκ είχε 33 πόντους και 13 ασίστ αλλά μόλις 12/32 σουτ.