NBA: Με “καυτό” Μαρκάνεν οι Μπουλς, Ολαντίπο… show και νίκη για Πέισερς! (video)

2018-04-02T00:00:30+00:00 2018-04-02T00:45:01+00:00.

02/Apr/18 00:00

Εξαιρετικοί ήταν οι Μπουλς στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στους Ουίζαρντς και τους κέρδισαν με 113-94, ενώ οι Πέισερς στο φινάλε κέρδισαν τους Κλίπερς με 111-106.

Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι, οι Μπουλς είχαν ένα εκπληκτικό επιθετικά πρώτο ημίχρονο και ένα “σούπερ” αμυντικό δεύτερο μέρος! Με αυτόν τον τρόπο έκαμψαν την αντίσταση των “πρωτευουσιάνων”, έχοντας σε μεγάλο βράδυ τους Μαρκάνεν και Πόρτις.

Ο Φιλανδός φόργουορντ/σέντερ που κάνει εκπληκτική rookie σεζόν, είχε 23 πόντους με 5/8 τρίποντα, 6 ριμπάουντ και ήταν καθοριστικός για την ομάδα του. Επίσης, ο Πόρτις είχε 18 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ με εξαιρετική παρουσία στην άμυνα.

Στο Λος Άντζελες, οι Κλίπερς υποδέχθηκαν τους Ιντιάνα Πέισερς, σε ένα ντέρμπι που εκτυλίχθηκε σχεδόν σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Ο άνθρωπος που όρισε την μοίρα του ματς, ήταν ο Βίκτορ Ολαντίπο που σκόραρε 32 πόντους, μοίρασε 12 ασίστ, έκανε 5 κλεψίματα και μάζεψε 4 ριμπάουντ.

Ακόμα, πολύ καλός ήταν ο Τέρνερ με 24 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Χάρις με 21 πόντους, 7 ασίστ και 4 ριμπάουντ.