Οι Πέισερς “σόκαραν” τους Καβαλίερς και… 1-0! (video)

2018-04-16T00:11:23+00:00 2018-04-16T00:36:55+00:00.

16/Apr/18 00:11

Οι Πέισερς ήταν ανώτεροι στο Κλίβελαντ και με φοβερή εμφάνιση πήραν τη νίκη με 98-80 και έκαναν το 1-0 στη σειρά!

Η μεγάλη έκπληξη ήρθε στο Κλίβελαντ. Οι Πέισερς ήταν ανώτεροι από το πρώτο κιόλας λεπτό και με μεγάλη εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση, έκαναν το 1-0 στη σειρά με τους Καβαλίερς!

Το πρώτο δωδεκάλεπτο ήταν “καθρέφτης” όλου του ματς. Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τους “Καβς” και με 33-14, πήραν κεφάλι στο σκορ και πίστευαν από πολύ νωρίς στο μπρέικ.

Η παρέα του ΛεΜπρόν “μάζεψε” κάπως την διαφορά στη δεύτερη περίοδο, ενώ προσπάθησε να κάνει το ίδιο και στη τρίτη. Όμως, η ομάδα της Ιντιάνα είχε σε μεγάλη βραδιά τον Βίκτορ Ολαντίπο, που με καθοριστικά καλάθια και 32 πόντους, 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ, “σκότωσε” τους περσινούς φιναλίστ!

Την ίδια στιγμή, στο “κενό” έπεσε η μεγάλη εμφάνιση του Τζέιμς! Ο ηγέτης των Καβαλίερς πέτυχε τριπλ ντάμπλ (24 πόντοι, 10 ριμπάουντ, 12 ασίστ) αλλά άργησε να μπει στο παιχνίδι ενώ δεν πήρε βοήθειες από την υπόλοιπη ομάδα. Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως οι γηπεδούχοι σούταραν με το πολύ κακό 23.5% έξω από τη γραμμή του τριπόντου, με αποτέλεσμα να μην ολοκληρώσουν καμία από τις ανατροπές που επιχείρησαν.

Τα δωδεκάλεπτα: 14-33, 38-55, 65-73, 80-98