Μυθικός ΝτεΡόζαν, πρώτη φορά 2-0 για τους Ράπτορς!

2018-04-18T06:05:41+00:00 2018-04-18T06:05:41+00:00.

18/Apr/18 06:05

Για όλα τα πράγματα υπάρχει μία πρώτη φορά: όπως και το να προηγηθούν οι Ράπτορς με 2-0 σε μία σειρά πλέι οφ!!!

Ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν έκανε εκπληκτική εμφάνιση με 37 πόντους στο ενεργητικό του και οδήγησε την κορυφαία ομάδα της Ανατολής στη νίκη με 130-119 επί των Ουίζαρντς, στέλνοντας τη σειρά στην Ουάσινγκτον με το στιβαρό 2-0 και το αβαντάζ της έδρας πάντα στα χέρια τους.

Ήταν η ισοφάριση του ρεκόρ καριέρας του σπουδαίου αυτού σκόρερ στα πλέι οφ, μετρώντας 14/23 σουτ (3/6τριπ.) και 6/8 βολές. Ο Γιόνας Βαλαντσιούνας είχε ακόμα ένα δυνατό βράδυ με 19 πόντους (8/11 σουτ) και 14 ριμπάουντ ενώ ο Κάιλ Λάουρι πέτυχε 13 πόντους ενώ μοίρασε και 12 ασίστ, ρεκόρ καριέρας!

Οι Ράπτορς έκαναν ένα υπέροχο πρώτο ημίχρονο και πρώτο 12λεπτο, όταν προηγήθηκε με 44-27 και 76-58! Τελικά οι Ράπτορς πέτυχαν ρεκόρ ιστορίας στα πλέι οφ σε πόντους για μία περίοδο, ένα ημίχρονο και ένα αγώνα!

Ο Τζον Ουόλ με 29 πόντους (11/11 βολές) ήταν ο κορυφαίος των “Μάγων”, ενώ ο Μάικ Σκοτ πρόσθεσε 20 από τον πάγκο. Ο Μπράντλεϊ Μπιλ αντίθετα έμεινε στους εννιά πόντους με 3/11 σουτ…