Πέισερς: Ανατροπή-μύθος επί των Καβαλίερς με τρομερό Μπογκντάνοβιτς !

2018-04-21T07:45:05+00:00 2018-04-21T08:05:43+00:00.

21/Apr/18 07:45

Ο Λεμπρόν Τζέιμς και οι Καβαλίερς ίσως να πίστεψαν πως με το 57-40 του ημιχρόνου είχαν “καθαρίσει”. Υπολόγισαν χωρίς τον ξενοδόχο με το όνομα Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς!

Ο Κροάτης φόργουορντ-γκαρντ πέτυχε 19 από τους 30 πόντους του (ρεκόρ καριέρας στα πλέι οφ) στο δεύτερο ημίχρονο και οδήγησε την Ιντιάνα σε μία τρομερή ανατροπή, επικρατώντας των Καβς με 92-90! Ο Μπογκντάνοβιτς πέτυχε το 1/3 των πόντων της ομάδας του σε ένα τόσο κρίσιμο ματς, έχοντας 7/9 τρίποντα ο αθεόφοβος και 11/15 σουτ συνολικά!!!

Πέρασε μάλιστα το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα μαρκάροντας τον Λεμπρόν Τζέιμς που μέτρησε 28 πόντους, 12 ριμπάουντ και οκτώ ασίστ. Μπορείς να πεις ότι τα… πήγε καλά, αλλά το θέμα δεν είναι αυτό αλλά το γεγονός ότι ξόδεψε τόση ενέργεια πάνω στον “Βασιλιά” αλλά και πάλι βρήκε το σθένος να βάλει 30 πόντους!

Οι Πέισερς προηγήθηκαν με 91-84 αλλά στο τελευταίο λεπτά ο Λοβ με τον “Μπρον” πέτυχαν απανωτά τρίποντα και μείωσαν στον πόντο. Ο Ντάρεν Κόλισον πέτυχε μία βολή πέντε δευτερόλεπτα πριν το τέλος, ο Τζέι Αρ Σμιθ είχε μία ευκαιρία να σουτάρει από μακριά αλλά δεν βρήκε το στόχο!

Δείτε τα όλα αυτά στα βίντεο που ακολουθούν…