Ράπτορς: Πρόκριση με “break” και ιστορικό ρεκόρ ανατροπής…

2018-04-28T07:06:50+00:00 2018-04-28T07:06:50+00:00.

28/Apr/18 07:06

Χρειάστηκε να περάσουν 23 ολόκληρα εκτός έδρας παιχνίδια στα πλέι οφ για τους Ράπτορς ώστε να νικήσουν έστω ένα από τη στιγμή που στο ημίχρονο βρίσκονταν πίσω στο σκορ. Το έκαναν την κατάλληλη στιγμή…

Το Τορόντο πέρασε με 102-92 από την Ουάσινγκτον χάρη στο καταπληκτικό του τέταρτο 12λεπτο και “καθάρισε” τη σειρά με 4-2 περιμένοντας τον αντίπαλο του από το επικό ως τώρα ζευγάρωμα των Καβαλίερς με τους Πέισερς!

Ο Κάιλ Λάουρι πέτυχε 24 πόντους με 3/7 τρίποντα και παρότι ο ΝτεΡόζαν έμεινε στους 16- το χαμηλότερο νούμερο του φέτος στα πλέι οφ- οι Ράπτορς κατάφεραν χάρη και στον πάγκο τους να πετύχουν ένα 29-14 στην τελευταία περίοδο για να πάρουν τη δίκαιη νίκη. Οι αναπληρωματικοί τους πέτυχαν 34 πόντους έναντι 20 των Ουίζαρντς που παρά τους 32 του Μπράντλεϊ Μπιλ και τους 23 του Τζον Ουόλ, δεν είχαν βοήθεια από πουθενά αλλού.