Πέλικανς: “Τυφώνας” Ντέιβις παρέσυρε τους Ουόριορς!

2018-05-05T07:14:07+00:00 2018-05-05T07:14:07+00:00.

05/May/18 07:14

Ο Άντονι Ντέιβις δεν νιώθει έτοιμος να αποχωρήσει από τη σκηνή ακόμα. Ο “μονόφρυδος” διαμέλισε την άμυνα των Ουόριορς και οι Πέλικανς πέτυχαν περήφανη νίκη με 119-100 στη Νέα Ορλεάνη μειώνοντας τη σειρά σε 2-1!

Ο Ντέιβις πέτυχε 33 και μάζεψε 18 ριμπάουντ (4κλεψ.) οδηγώντας τη Νέα Ορλεάνη στο θρίαμβο. Στην τρίτη περίοδο επικράτησαν με 30-19, ξέφυγαν στο σκορ και δεν κοίταξαν ποτέ πίσω τους απέναντι στους απελπιστικά άστοχους Ουόριορς που είχαν 9/31 τρίποντα και ουσιαστικά δεν απείλησαν χάνοντας τον έλεγχο στην άμυνα τους όπου δέχτηκαν 54 πόντους μέσα στη ρακέτα (έβαλαν μόλις 36).

Ο Τζρου Χόλιντεϊ έβαλε 21, ο Ίαν Κλαρκ πρόσθεσε 18 κατά της παλιάς του ομάδας και ο Ραζόν Ρόντο που είχε μόλις 2/11 σουτ κατάφερε να μοιράσει, ωστόσο, 21 τελικές πάσες!

Ο Κλέι Τόμπσον πέτυχε 26 αλλά με 9/22 σουτ, ο Κάρι ξεκίνησε βασικός αλλά σταμάτησε στους 19 με 6/19 σουτ, ενώ ο Κέβιν Ντουράντ πρόσθεσε 22 ωστόσο σούταρε μόλις δύο φορές στο κρίσιμο δεύτερο ημίχρονο!