Ρόκετς: “Break” στο “break” με θρίαμβο!

2018-05-05T07:40:23+00:00 2018-05-05T07:40:23+00:00.

05/May/18 07:40

Οι Ρόκετς δεν σπατάλησαν καν την πρώτη ευκαιρία για να κάνουν “break” στο “break” των Τζαζ και απάντησαν με το ίδιο νόμισμα, θριαμβεύοντας με 113-92 των Τζαζ στο Σολτ Λέικ Σίτι!

Ο Τζέιμς Χάρντεν πέτυχε 25 πόντους και μοίρασε 12 ασίστ, ενώ ο Έρικ Γκόρντον ήταν καταιγιστικός ερχόμενος από τον πάγκο καθώς επίσης πέτυχε 25 πόντους με 8/13 σουτ!

Το παιχνίδι είχε… μηδενικό ενδιαφέρον. Οι Ρόκετς ξεκίνησαν “εκρηκτικά”, προηγήθηκαν με 39-22 στο πρώτο 12λεπτο και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 30 πόντους! Ό,τι έγινε από εκεί και πέρα δεν είχε απολύτως καμία σημασία αφού τα πάντα είχαν κριθεί στα πρώτα 24 λεπτά, με τους Τζαζ να απογοητεύουν τους φίλους τους.

Ο Ράις Ο’Νιλ με 17 πόντους ήταν ο πρώτος τους σκόρερ, ο Άλεκ Μπερκς πρόσθεσε 14, ενώ ο Ντόνοβαν Μίτσελ περιορίστηκε αυτή τη φορά μένοντας στους 10 με 4/16 σουτ.