Γιούτα Τζαζ: Ο Ντόνοβαν Μίτσελ χάλασε την πρεμιέρα των Μπλέιζερς (vid)

2018-10-08T08:20:01+00:00 2018-10-08T08:20:01+00:00.

Giannis Askounis

08/Oct/18 08:20

Οι Γιούτα Τζαζ εξασφάλισαν τη νίκη για τέταρτη φορά σε ισάριθμα ματς της τρέχουσας preseason του NBA χάρη σε 123-112 επί των Πόρτλαντ Τρέιλ Μπλέιζερς.

Του Γιάννη Ασκούνη/ info@eurohoops.net

Ο Ντόνοβαν Μίτσελ συνέχισε την ανοδική του πορεία ενόψει των επίσημων αγώνων της επόμενης σεζόν του NBA με 21 πόντους (4/5 β., 4/14 δ., 3/5 τρ.) τα ξημερώματα της Δευτέρας (8/10) στο “Moda Center”. Έξι ακόμα συμπαίκτες του ξεπέρασαν τους δέκα, οι Τζο Ινγκλς (12 π.), Άλεκ Μπερκς (12 π.), Ντέρικ Φέιβορς (11 π.), Ρούντι Γκομπέρ (10 π.,), Τζέι Κράουντερ (10 π.), και Ρίκι Ρούμπιο (10 π.), ενώ ο Ναζ Μήτρου-Λονγκ αρκέστηκε σε ένα άστοχο τρίποντο.

Το συγκρότημα του Τέρι Στοτς γνώρισε την ήττα στο πρώτο φετινό παιχνίδι στο Πόρτλαντ. Πάντως, ο Ντέιμιαν Λίλαρντ έφθασε στους 23 πόντους (1/1 β., 5/6 δ., 4/5 τρ.) και μοίρασε επτά ασίστ σε 25 λεπτά. Στους 21 πόντους (2/3 β., 5/7 δ., 3/6 τρ.) σταμάτησε ο Σι Τζέι ΜακΚόλουμ, ενώ ο Γιουσούφ Νούρκιτς “έγραψε” 20 πόντους (2/2 β., 6/7 δ., 2/2 τρ.), ένδεκα ριμπάουντ και πέντε μπλοκ σε 24 λεπτά!

Φώτο: Twitter του NBA