Λέικερς: Νίκη ξανά επί των Ουόριορς με Μιχάιλιουκ, φίλοι από… παλιά ΛεΜπρόν – Ντρέιμοντ Γκριν (videos)

2018-10-13T08:37:14+00:00 2018-10-13T08:37:14+00:00.

13/Oct/18 08:37

Οι Λέικερς νίκησαν και δεύτερη φορά τους Ουόριορς στην preseason αυτή τη φορά με 119-105, χωρίς τον ΛεΜπρόν στο παρκέ αλλά ούτε τον Μπράντον Ίνγκραμ και τον Ραζόν Ρόντο.

Φυσικά, ούτε οι Ουόριορς κατέβασαν πλήρη σύνθεση αφού ο Κέβιν Ντουράντ δεν έπαιξε, ο Ντρέιμοντ Γκριν επανήλθε μεν αλλά ήταν κακός, ενώ ο Στεφ Κάρι έπαιξε 12 λεπτά (και πρόλαβε να βάλει 16 πόντους), ενώ ο Κλέι Τόμπσον μέτρησε 21 σε 18 λεπτά! Όσο έπαιζαν οι… καλοί ήταν μπροστά στο σκορ…

Κορυφαίος για τους Λέικερς ήταν ο ρούκι Σβι Μιχάιλιουκ (το κακό για αυτόν είναι ότι υπάρχει συνωστισμός στα φόργουορντ για τους Λέικερς) που σημείωσε 22 πόντους με 8/18 σουτ και από κοντά ήταν ο Κάιλ Κούζμα με 19.

Και επειδή ακριβώς είναι ακόμα η preseason, ο ΛεΜπρόν Τζέιμς που δεν έπαιξε και ο Ντρέιμοντ Γκριν (21′, 5ρ., 5ασ., 1π.) βρήκαν την ευκαιρία να κάνουν χαβαλέ σαν καλοί φίλοι από τα παλιά που δεν… είναι, αφού οι κόντρες τους τα προηγούμενα χρόνια έχουν γράψει ιστορία.