ΝΒΑ: Σαρωτικοί οι Νικς με επτά “διψήφιους”, χαμηλά ο Ντόρσεϊ (video)

2018-10-18T08:13:45+00:00 2018-10-18T08:13:45+00:00.

18/Oct/18 08:13

Οι Νικς πέτυχαν 49 πόντους στη δεύτερη περίοδο – ρεκόρ για την ομάδα τους – με 16 από τον Τιμ Χάρνταγουεϊ που τέλειωσε το ματς με 31 και πήραν μεγάλη νίκη με 126-107 επί των Χοκς, στο απολύτως ντεμπούτο του κόουτς Φίζντεϊλ στον πάγκο τους!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Αν και ξεκίνησαν το ματς με εννιά άστοχα σουτ στη σειρά, οι Νικς συνήλθαν γρήγορα χάρη στον Χάρνταγουεϊ και με το +24 στη δεύτερη περίοδο “καθάρισαν” ουσιαστικά το παιχνίδι στο οποίο είχαν επτά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων.

Ο Ενές Καντέρ πέτυχε 16 πόντους (11ρ.), από 15 είχαν ο Τρέι Μπερκ και ο Μάριο Χεζόνια με τον Αλόνζο Τρίερ (εντυπωσίασε στα φιλικά αν και με two way contract) ερχόμενοι από τον πάγκο, 12 πέτυχε ο Νόα Βόνλι και 10 ο ρούκι Κέβιν Νοξ που επίσης ξεκίνησε ως αναπληρωματικός.

Ο Πρινς με 21 ήταν πρώτος σκόρερ των Χοκς, ενώ ο Τρέι Γιανγκ μέτρησε 14 αλλά με 5/14 σουτ στο επίσημο ντεμπούτο του στο ΝΒΑ (5ασ.).

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ ήρθε από τον πάγκο και έμεινε στους έξι πόντους σε 15 λεπτά, ενώ βασικός ξεκίνησε στο “δύο” ο Βινς Κάρτερ (12π.) που επισήμως μπήκε στην 21η σεζόν του στο ΝΒΑ, οι περισσότερες (μαζί με άλλους) στην ιστορία της λίγκας…