Μπακς: Τρία στα τρία με δίδυμο για… φίλημα Αντετοκούνμπο και Μίντλετον!

2018-10-23T05:38:56+00:00 2018-10-23T05:38:56+00:00.

23/Oct/18 05:38

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 31 πόντους και Κρις Μίντλετον πρόσθεσε 30 με 7/8 τρίποντα (!) και οι Μπακς νίκησαν με 124-113 τους Νικς, πετυχαίνοντας έτσι το 3/3 μάλλον πιο δύσκολο από ότι δείχνει η τελική διαφορά των 11 πόντων…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Το Μιλγουόκι προηγήθηκε με 71-52 στο ημίχρονο αλλά… κατάφερε να χάσει τη διαφορά στην τρίτη περίοδο (35-17) και οι Νικς πέρασαν μπροστά με 95-94 και ισοφάρισαν 100-100 λίγο αργότερα στην τέταρτη περίοδο.

Εκεί ο Γιάννης πέτυχε το μοναδικό του τρίποντο βάζοντας μπροστά τους Μπακς, ο Μίντλετον πέτυχε ακόμα ένα για το 116-00 με 2.22” πριν το τέλος και ακολούθησαν άλλα δύο από τον ίδιο και τον Μπλέντσο!

Ο Αντετοκούνμπο μέτρησε 31 με 13/29 σουτ (1/3τριπ.) και πέτυχε το τρίτο νταμπλ-νταμπλ σε ισάριθμα παιχνίδια με 15 ριμπάουντ (4ασ., 2μπλ.) ενώ ο Μίντλετον τέλειωσε με 30 (7/8τριπ., 11/14 σουτ) ενώ ο Έρικ Μπλέντσο συμπλήρωσε και πάλι την τριάδα με 16 πόντους και 13 ασίστ.

Ο Τιμ Χάρνταγουεϊ με 24 πόντους, ο Τρέι Μπερκ με 19 (έβαλε 13 στην αντεπίθεση των Νικς) και ο Μάριο Χεζόνια με 18 πόντους από τον πάγκο ήταν οι κορυφαίοι των Νικς, ενώ ο Ενές Καντέρ σταμάτησε στους 14 με 13 ριμπάουντ.