Ράπτορς: Επέστρεψε ο Λέοναρντ, παρέμειναν αήττητοι (video)

2018-10-23T08:40:55+00:00 2018-10-23T08:40:55+00:00.

23/Oct/18 08:40

Ο Καουάι Λέοναρντ επέστρεψε μετά απουσία ενός αγώνα (δεν παίζει ακόμα στα back to back) και το αποτέλεσμα ήταν ίδιο για τους Ράπτορς: νίκη..

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Το Τορόντο νίκησε εύκολα με 127-106 τους Χόρνετς με τον Καουάι να πετυχαίνει τους 15 από τους 22 πόντους του στο πρώτο ημίχρονο, διάστημα στο οποίο οι Ράπτορς πήραν διαφορά 15 πόντους (62-47) και ποτέ τους δεν απειλήθηκαν στο παιχνίδι.

Ο Γιόνας Βαλαντσιούνας που ήρθε από τον πάγκο πρόλαβε και πέτυχε 17 πόντους (10ριμπ.) σε μόλις 20 λεπτά, ενώ ο Κάιλ Λάουρι έκανε ακόμα ένα εξαιρετικό παιχνίδι στον “άσο” με 16 πόντους και 14 ασίστ στο ενεργητικό του (5/9 σουτ, μόλις ένα λάθος).

Ο Κέμπα Ουόκερ πρόσθεσε μία ακόμα σπουδαία εμφάνιση με 26 πόντους και πέντε ασίστ, αλλά οι Χόρνετς έπεσαν στο 2-2 χάνοντας για πρώτη φορά εκτός έδρας…