ΝΒΑ: Ο Τρέι Γιανγκ νίκησε τον Λούκα Ντόντσιτς! (video)

2018-10-25T05:54:13+00:00 2018-10-25T05:54:13+00:00.

25/Oct/18 05:54

Η μία από τις δύο αναμετρήσεις ανάμεσα στον Τρέι Γιανγκ και τον Λούκα Ντόντσιτς κατέληξε υπέρ του πρώτου και των Χοκς!

Η Ατλάντα νίκησε με 111-104 τους Μάβερικς (εντός έδρας) με μία τεράστια ανατροπή από το -20 του πρώτου 12λεπτου και -26 μέσα στο παιχνίδι(!), στην αναμέτρηση μεταξύ των δύο χαρισματικών γκαρντ που έγιναν ανταλλαγή μεταξύ τους για να πάει ο μεν Λούκα στο Ντάλας και δε Γιανγκ στους Χοκς.

Δεν ήταν οι καλύτεροι παίκτες των ομάδων τους, αλλά σίγουρα η μεταξύ τους “μάχη” ήταν αυτή που έλκυσε τα βλέμματα. Ο μεν Γιανγκ μέτρησε 17 πόντους με 3/12 σουτ, ο δε Λούκα είχε 21 με 7/18 σουτ και εννιά ριμπάουντ. Ο Γιανγκ πάντως ήταν πολύ αποδοτικός στην τελευταία περίοδο όταν με 31-17 επί μέρους σκορ, οι Χοκς γύρισαν οριστικά την αναμέτρηση υπέρ τους με τον ίδιο να πετυχαίνει τους 12 πόντους του!

Ο Κεντ Μπέιζμορ με ρεκόρ καριέρςα 32 πόντους (12/22 σουτ) έκανε σπουδαίο παιχνίδι για τους Χοκς ενώ 24 έβαλε ο Τορίν Πρινς με 5/9 τρίποντα. Ο Ουέσλι Μάθιους με 23 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των Μάβερικς.