Σέλτικς: “Πέρασαν” από την Οκλαχόμα, μόνο… ήττες οι Θάντερ! (videos)

2018-10-26T07:45:53+00:00 2018-10-26T07:45:53+00:00.

26/Oct/18 07:45

Οι Σέλτικς ήταν εξαιρετικοί και υποχρέωσαν σε ακόμα μία ήττα τους Θάντερ (101-95)!

Ακόμα μία ήττα για την ομάδα της Οκλαχόμα, που μετά από 4 προσπάθειες, δεν έχει ακόμα πανηγυρίσει τη νίκη!

Αυτή την φορά, οι Σέλτικς (πλέον στο 3-2) ήταν αυτοί που απέδρασαν από την Οκλαχόμα, έχοντας σε μεγάλη βραδιά τέσσερις παίκτες της. Τζέισον Τέιτουμ (24 πόντοι, 6 ριμπάουντ), Μάρκους Μόρις (21 πόντοι, 10 ριμπάουντ), Αλ Χόρφορντ (19 πόντοι, 9 ριμπάουντ) και Κάιρι Ίρβινγκ (15 πόντοι, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ) βγήκαν μπροστά και κέρδισαν τους Ράσελ Ουέστμπρουκ, που είχε 13 πόντους, 15 ριμπάουντ και 8 ασίστ, αλλά και τον Πολ Τζορτζ που με 22 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους ηττημένους.

Άξια αναφοράς η τρίτη περίοδος, στην οποία το επιμέρους σκόρ ήταν 40-27 για τους νικητές, σκορ που επέτρεψε στους ”Κέλτες” να αντιστρέψουν την σε βάρος τους κατάσταση από το ημίχρονο (50-34).

Τα 12λεπτα: 22-16, 50-34, 73-74, 95-101