Ρόκετς: Άμυνα για … κλάματα, θριάμβευσαν οι Κλίπερς στο πρώτο ματς του βασικού Καρμέλο! (video)

2018-10-27T09:45:28+00:00 2018-10-27T09:45:28+00:00.

27/Oct/18 09:45

O Μόντρεζλ Χάρελ πέτυχε ρεκόρ καριέρας με 30 πόντους από τον πάγκο σε 28 λεπτά και οι Κλίπερς διέλυσαν με 133-113 τους Ρόκετς μέσα στο Χιούστον στο πρώτο παιχνίδι του Καρμέλο Άντονι στο βασικό σχήμα της ομάδας του. Δεν χρησίμευσε τελικά σε κάτι…

Ο “Μέλο” πέτυχε 24 πόντους και ήταν πρώτος σκόρερ με 6/10 τρίποντα ελλείψει του Τζέιμς Χάρντεν που είχε τραυματιστεί στο προηγούμενο παιχνίδι και με τον Κρις Πολ σε κακή βραδιά καθώς έμεινε στους 12 πόντους (3/13 σουτ, συν οκτώ ασίστ):

“Ευτυχώς είναι ακόμα νωρίς. Πρέπει να βρούμε τι φταίει”, σχολίασε ο Πολ ενώ ο Μάικ Ντ’Αντόνι μίλησε για την άθλια άμυνα του και πως θα δουλέψει μέσα στις επόμενες μέρες μόνο πάνω σε αυτήν.

Ο Λου Ουίλιαμς- επίσης ερχόμενος από τον πάγκο – πέτυχε 23 πόντους με τρομερά ποσοστά ευστοχίας (7/9 σουτ, 3/4τριπ., 6/6βολ.) ενώ καλός ήταν ο Μίλος Τεόντοσιτς σε 17 λεπτά με οκτώ πόντους, επτά ριμπάουντ και πέντε ασίστ.

Με 19 τέλειωσε ο Τζέραλντ Γκριν για τους Ρόκετς που έπεσαν στο 1-4 χωρίς νίκη στο Χιούστον ενώ οι Κλίπερς ανέβηκαν στο 3-2 με την πρώτη εκτός έδρας νίκη τους…