Κινγκς: Ο Νεμάνια Μπιέλιτσα πήρε το “όπλο” του και… εκτέλεσε τους Ουίζαρντς (video)

2018-10-27T11:35:20+00:00 2018-10-27T11:35:20+00:00.

27/Oct/18 11:35

Ο Νεμάνια Μπιέλιτσα αστόχησε στα δύο πρώτα σουτ που πήρε και δίσταζε να συνεχίσει μένοντας άποντος στην πρώτη περίοδο. Ο ΝτεΆαρον Φοξ όμως τον προέτρεψε να πάρει τις προσπάθειες. Καλά έκανε…

Ο διεθνής Σέρβος φόργουορντ πέτυχε 26 πόντους με 6/10 τρίποντα (ισοφάρισε το ρεκόρ του) και μάζεψε 12 ριμπάουντ, οδηγώντας τους Κινγκς σε ακόμα μία νίκη (3-3) αυτή τη φορά με 116-112 επί των Ουίζαρντς που έπεσαν στο 1-4 και ακόμα δεν έχουν δει στο παρκέ τον Ντουάιτ Χάουαρντ.

Οι “Βασιλιάδες” πέτυχαν ένα επί μέρους σκορ 37-27 στην τελευταία περίοδο και ο Μπιέλιτσα έκανε και ένα καθοριστικό μπλοκ στον κορυφαίο των “Μάγων, Τζον Ουόλ που έμεινε έτσι στους 26 πόντους (1/6τριπ.). Ο Κέλι Ουμπρέ πρόσθεσε 22 με 5/8 τρίποντα, ενώ 21 έβαλε ο Μπράντλεϊ Μπιλ.

Κοντά στον Μπιέλιτσα στάθηκε ο Μπάντι Χιλντ με 22 πόντους, 18 με εννιά ασίστ μέτρησε ο Φοξ ενώ ο Ουίλι Κόλεϊ-Στάιν που έχει ξεκινήσει πολύ καλά τη σεζόν, μέτρησε 17 με 11 ριμπάουντ και επτά ασίστ…