Λούκα Ντόντσιτς: Μεγάλο ατομικό ρεκόρ παρά την ήττα των Μάβερικς στο Σαν Αντόνιο! (video)

2018-10-30T07:09:12+00:00 2018-10-30T07:09:12+00:00.

30/Oct/18 07:09

Οι Σπερς νίκησαν στην παράταση τους Μάβερικς με 113-108 ξεπερνώντας τον τρομερό Λούκα Ντόντσιτς που για πρώτη φορά στην καριέρα του στο ΝΒΑ ξεπέρασε τους 30 πόντους. Βάζουμε στοίχημα πως δεν θα είναι η τελευταία…

Tης Eurohoops team/ info@eurohoops.net.

Ο ΝτεΜαρ ΝτεΡόζαν με 34 πόντους (9ασ.) – τους 18 στην τέταρτη περίοδο και την παράταση – ήταν αυτός που ηγήθηκε των Σπερς οι οποίοι γλίτωσαν από του “χάρου τα δόντια”.

Με το σκορ στο 102-101, ο Ντένις Σμιθ τζ. κέρδισε φάουλ μόλις 1,6” πριν το τέλος, αλλά αστόχησε στη δεύτερη βολή στέλνοντας το ματς στην παράταση.

Ο Ντόντσιτς έπαιξε παρότι η συμμετοχή του ήταν αμφίβολη αλλά και πάλι διέπρεψε. Είχε 31 πόντους με 11/18 σουτ (4/6τριπ.) και 5/6 βολές ενώ πρόσθεσε οκτώ ριμπάουντ και τέσσερις ασίστ σε 40 λεπτά στο παρκέ.

Οι Μάβερικς όμως έχασαν για τέταρτη σερί φορά ενώ οι Σπερς έφτασαν στο 4-2. Ο ΛαΜάρκους Όλντριτζ πέτυχε 20 πόντους και ο Ρούντι Γκέι 15 ενώ ο Σμιθ τζ. είχε 22 αλλά και την άστοχη βολή που θα τον στοιχειώνει για μερικές μέρες.