Σακραμέντο Κινγκς: Τρίτη νίκη στη σειρά στην πρεμιέρα του Κώστα Κουφού (video)

2018-10-30T07:21:30+00:00 2018-10-30T07:21:30+00:00.

30/Oct/18 07:21

Ο Κώστας Κουφός αγωνίστηκε για πρώτη φορά φέτος και οι Σακραμέντο Κινγκς πέτυχαν την τρίτη σερί νίκη τους (4-3) περνώντας από το Μαϊάμι με 123-113.

Ο διεθνής Έλληνας σέντερ αγωνίστηκε για 12 λεπτά και πέτυχε έξι πόντους (4ριμπ., 1κλ.) ερχόμενος από τον πάγκο των “Βασιλιάδων” που είχαν τρεις παίκτες με +20 πόντους.

Κορυφαίος όλων ήταν ο Ουίλι Κόλεϊ-Στάιν με 26 (11/17 σουτ, 13 ριμπάουντ), ο Μπάντι Χιλντ πρόσθεσε 23 με 4/6 τρίποντα και ο ΝτεΆαρον Φοξ μέτρησε 20 με οκτώ ασίστ. Πολύς καλός ήταν και ο Νεμάνια Μπιέλιτσα που πέτυχε 19 πόντους.

Οι Κινγκς γύρισαν από το 28-17 της πρώτης περιόδου, ισοφάρισαν στο ημίχρονο και στην τρίτη περίοδο ξέφυγαν με +11 (43-32) χάρη στην εξαιρετική τους επιθετική απόδοση.

Ο Τζος Ρίτσαρντσον με 31 πόντους ήταν (και πάλι) ο κορυφαίος σκόρερ των Χιτ πετυχαίνοντας 31, ενώ τρομερό νταμπλ-νταμπλ έκανε ο Χασάν Ουάιτσαϊντ με 16 πόντους, 24 ριμπάουντ και πέντε μπλοκ!