Σίξερς: Μία περίοδος ήταν αρκετή, σπουδαίος ο Μπεν Σίμονς (video)

2018-10-30T10:46:27+00:00 2018-10-30T10:46:27+00:00.

30/Oct/18 10:46

Μία περίοδος ήταν αρκετή για τους Σίξερς να νικήσουν με 113-92 τους Χοκς και να κρατήσουν αήττητη την έδρα τους (4-0), παραμένοντας όμως δίχως επιτυχία μακριά από τη Φιλαδέλφεια.

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Μπεν Σίμονς άγγιξε το τριπλ νταμπλ με τρομερά νούμερα σε 27 λεπτά (19π., 12ρ., 9ας., 12 ριμπ., 9ας.) με ποσοστό ευστοχίας που άγγιξε το άριστο με 8/11 δίποντα και 5/5 βολές.

Αντίθετα ο Τζόελ Εμπίντ έμεινε χαμηλά με 10 πόντους (3/9σουτ) και 6 ριμπάουντ (6ας.), αλλά οι Σίξερς είχαν βοήθεια από τον πάγκο με 14 πόντους από Ρέντικ (4/11τριπ.) και τον Μουσκάλα (14π. με 4/6τριπ.) και τον Μαρκέλ Φουλτζ που τέλειωσε το ματς με 16 πόντους.

Οι Σίξερς πέτυχαν ένα επί μέρους σκορ 31-13 στο τρίτο 12λεπτο και εκεί τέλειωσαν όλα. Ο Κεντ Μπέιζμορ με 18 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της Ατλάντα (2-4) ενώ ο Τρέι Γιανγκ έμεινε στους 11 με οκτώ ασίστ.

Ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έπαιξε μόλις έξι λεπτά και πέτυχε ένα καλάθι (1/3).