Σακραμέντο Κινγκς: Πέντε σερί νίκες με το πρώτο τριπλ νταμπλ του απίθανο ΝτεΆαρον Φοξ! (video)

2018-11-02T07:02:32+00:00 2018-11-02T07:02:32+00:00.

02/Nov/18 07:02

Οι Σακραμέντο Κινγκς βρίσκονται στη… ζώνη του λυκόφωτος, πετυχαίνοντας την πέμπτη σερί νίκη τους! Έστω κι αν το έκαναν κατά των κακών Χοκς στην Ατλάντα με το επιβλητικό 146-115…

Ο ΝτεΆαρον Φοξ έκανε καταπληκτικό παιχνίδι και πέτυχε το πρώτο τριπλ νταμπλ στη σύντομη καριέρα του έχοντας 31 πόντους, 10 ριμπάουντ και 15 ασίστ και έτσι έγινε ο νεότερος παίκτης στην ιστορία που το κάνει με +30 πόντους. Είχε εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας με 9/13 σουτ και 10/11 βολές και τα έκανε όλα αυτά σε 34 λεπτά.

Οι Κινγκς ξέσπασαν στο δεύτερο ημίχρονο και δη στο τρίτο 12λεπτο όταν πέτυχαν ένα επί μέρους σκορ 46-23 και εκεί τέλειωσαν όλα.

Ο Μπάντι Χιλντ διέπρεψε πάλι ως βασικός σούτινγκ γκαρντ με 27 πόντους στο ενεργητικό του (5/7τριπ., 6ασ.) ενώ ο Νεμάνια Μπιέλιτσα αποδεικνύει διαρκώς ότι ήταν το κομμάτι που έλειπε στο βασικό σχήμα των “Βασιλιάδων” (19π., με 3/5τριπ.).

Ο Κώστας Κουφός πέτυχε οκτώ πόντους (4/7σουτ) και πήρε τέσσερα ριμπάουντ σε 12 λεπτά, ενώ ο Τάιλερ Ντόρσεϊ σημείωσε 10 πόντους με 4/8 σουτ.

Πρώτος σκόρερ από τους Χοκς ήταν ο Τζέρεμι Λιν με 23 πόντους ενώ ο Τρέι Γιανγκ είχε 14 με 10 ασίστ αλλά και οκτώ λάθη.