Θάντερ: Με ρεκόρ καριέρας του Άλεξ Αμπρίνες και “ζεστό” Ουέστμπρουκ έκαναν μεγάλη ανατροπή στη Σάρλοτ (video)

2018-11-02T09:48:22+00:00 2018-11-02T09:48:22+00:00.

02/Nov/18 09:48

Ο Άλεξ Αμπρίνες δεν έχει πολλές ευκαιρίες να αναδειχτεί στους Θάντερ. Το έκανε και με το παραπάνω όμως στη μεγάλη ανατροπή τους επί των Χόρνετς, 111-107, μέσα στη Σάρλοτ, στην τρίτη σερί νίκη τους στο πρωτάθλημα…

Ο Ισπανός γκαρντ έβαλε μεγάλα σουτ και έτρεξε σωστά στον αιφνιδιασμό για να οδηγήσει την ανατροπή των Θάντερ μαζί με τον Ρας αλλά και τον Ντένις Σρέντερ! Πέτυχε ρεκόρ καριέρας με 25 πόντους με 9/15 σουτ (5/10τριπ.) σε 30 λεπτά από τον πάγκο ενώ 21 έβαλε ο Γερμανός γκαρντ επίσης σε 30 λεπτά, κάνοντας την τεράστια διαφορά στο παιχνίδι αφού προφανώς οι Χόρνετς δεν περίμεναν τέτοιο δίδυμο.

Οι Χόρνετς είχαν στο χέρι μία διαφορά 19 πόντων αλλά ο Ρας και οι συμπαίκτες του είχαν διαφορετική άποψη στο χειρότερο βράδυ του Πολ Τζορτζ φέτος με 4/20 σουτ (0/10τριπ., 11π., 10ριμπ.). Ο πρώην MVP πέτυχε 29 πόντους και μοίρασε 10 ασίστ (οκτώ ριμπάουντ) και μαζί μερικά σημαντικά καλάθια στο τέλος που “πλήγωσαν” την ομάδα του Μπορέγκο.

Ο Κέμπα Ουόκερ περιορίστηκε αρκετά (2/8τριπ.) λαμβάνοντας υπόψη ότι μπήκε στο ματς με 30 πόντους μέσο όρο (τέλειωσε με 21), ενώ άλλους τόσους πέτυχε ο Μαλίκ Μονκ από τον πάγκο και 17 ο φορμαρισμένος Τόνι Πάρκερ.