Ουίζαρντς: Ντεμπούτο του Ντουάιτ Χάουαρντ με ήττα από τους “καυτούς” Θάντερ και αποδοκιμασίες

2018-11-03T07:38:25+00:00 2018-11-03T07:38:25+00:00.

03/Nov/18 07:38

Οι “καυτοί” Θάντερ κατέστρεψαν το (θετικό) ντεμπούτο του Ντουάιτ Χάουαρντ με τους Ουίζαρντς, διαλύοντας τους με 134-111 στην Ουάσινγκτον! Οι αποδοκιμασίες που ακολούθησαν μετά το 1-7 ήρθαν για να χαλάσουν ακόμα περισσότερο το κλίμα…

Οι Θάντερ μέτρησαν την τέταρτη σερί νίκη τους μετά το αρχικό 0-4 (τα δύο χωρίς τον Ράσελ Ουέστμπρουκ) με τον Ουέστμπρουκ να έχει 23 πόντους και 12 ασίστ, τον Τζέραμι Γκραντ 22 (9/11 σουτ!) και τον Πολ Τζορτζ 17 με μετρημένες προσπάθειες (4/6τριπ.). Ο Ντένις Σρέντερ με 16 από τον πάγκο συμπλήρωσε το καρέ για την Οκλαχόμα Σίτι που με σκορ 44-20 στη δεύτερη περίοδο “καθάρισε” από νωρίς το παιχνίδι.

Ο “Σούπερμαν” πέτυχε 20 πόντους με 7/8 δίποντα σε μόλις 23 λεπτά και ο Μπράντλεϊ Μπιλ είχε 27 για τους Ουίζαρντς που προφανώς χρειάζονται χρόνο αλλά το ξεκίνημα τους… παραήταν κακό.