Λούκα Ντόντσιτς: Νέα μεγάλη εμφάνιση αλλά ακόμα μία ήττα για τους Μάβερικς! (video)

2018-11-03T09:34:47+00:00 2018-11-03T09:35:49+00:00.

03/Nov/18 09:34

Η πραγματικότητα του ΝΒΑ είναι σκληρή για τον Λούκα Ντόντσιτς και τους Μάβερικς που δεν μπόρεσαν καν να νικήσουν τους Νικς στο Ντάλας, 106-118, πέφτοντας στο 2-7 (3-6 η Νέα Υόρκη) παρά την καλή του εμφάνιση.

Ο Σλοβένος άσος πέτυχε 19 πόντους με 8/15 σουτ, εννιά ριμπάουντ και έξι ασίστ αλλά στο τρίτο 12λεπτο οι Νικς έκαναν ένα επί μέρους 33-18 και ουσιαστικά δεν απειλήθηκαν στη συνέχεια παρά τους 23 πόντους του Ντένις Σμιθ τζούνιορ.

Ο παίκτης-έκπληξη ως τώρα για τους Νικς, ο Αλόνζο Τρίερ που ξεκίνησε με “wo way contract” ήταν ο πρώτος σκόρερ τους με ρεκόρ καριέρας 23 πόντους από τον πάγκο (8/10 σουτ σε 24 λεπτά!)- από τους οποίους τους 19 στο κρίσιμο δεύτερο ημίχρονο – ενώ ο κορυφαίος ως τώρα στη σεζόν, Τιμ Χάρνταγουεϊ τζούνιορ είχε 18 με 4/11 τρίποντα.