“Μαγεία” Ορλάντο στο Σαν Αντόνιο! (videos)

2018-11-05T08:34:38+00:00 2018-11-05T08:35:03+00:00.

05/Nov/18 08:34

Την τρίτη τους ήττα στη σεζόν γνώρισαν οι Σπερς και μάλιστα στο Σαν Αντόνιο, με θύτη τους Ορλάντο Μάτζικ!

Στο 6-3 ”έπεσε” η ομάδα του Σαν Αντόνιο, μετά την εντός έδρας ήττα από τους Ορλάντο Μάτζικ, με 117-110. Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν από την αρχή το προβάδισμα και στην τρίτη περίοδο ουσιαστικά ”τελείωσαν” το ματς, παρά την αντίδραση των ”Σπιρουνιών” στα τελευταία λεπτά!

Ενδεικτικά, μετά από 36′ αγώνα το σκορ ήταν ήδη στο 74-91, με τους παίκτες του Γκρεγκ Πόποβιτς απλά να μειώνουν στους 7, για το τελικό σκορ. Κάπως έτσι, οι νικητές ανέβηκαν στο 3-6, παίρνοντας μία σημαντική νίκη!

Οι νικητές είχαν πολλούς διακριθέντες, όμως ο κορυφαίος τους ήταν ο Άαρον Γκόρντον με 26 πόντους και 8 ριμπάουντ. Άξιος συμπαραστάτης ο Ντι Τζέι Όγκουστιν με 18 πόντους, 5 ριμπάουντ, 7 ασίστ! Από πλευράς Σπερς, ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν ήταν και πάλι εξαιρετικός με 25 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Τα 12λεπτα: 26-36, 54-63, 74-91, 110-117