Επιτέλους νίκη οι Ουίζαρντς, δεν… μπορούν εκτός έδρας οι Σίξερς! (videos)

2018-11-05T09:07:22+00:00 2018-11-05T09:08:45+00:00.

05/Nov/18 09:07

WASHINGTON, DC - NOVEMBER 4: Bradley Beal #3 of the Washington Wizards handles the ball against the New York Knicks on November 4, 2018 at Capital One Arena in Washington, DC. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2018 NBAE (Photo by Ned Dishman/NBAE via Getty Images)

Άργησαν αλλά… διπλασίασαν τις νίκες τους οι Ουίζαρντς, με αντίπαλο τους Νικς! Ακόμα μία εκτός έδρας ήττα για τους Σίξερς!

Επιτέλους… νίκη για τους Ουίζαρντς, που εκμεταλλεύτηκαν την έδρα τους και έφτασαν στην… δεύτερη νίκη τους σε 9 αγώνες! ”Θύμα” τους οι Νιου Γιόρκ Νικς, τους οποίους και ”καθάρισαν” στην τελευταία περίοδο!

Στο 36′, η διαφορά ήταν μόλις στους 3 υπέρ των Ουίζαρντς (81-78), όμως στο φινάλε ”μίλησε” το δίδυμο Τζον Ουόλ-Μπράτλεϊ Μπιλ! Ο πρώτος τελείωσε τον αγώνα με 26 πόντους, 7 ασίστ και 5 κλεψίματα, ενώ ο δεύτερος με 22 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 σίστ και 4 (!) μπλοκς!

”Διπλός” με 18 πόντους-10 ριμπάουντ ο Ενές Καντέρ για τους Νικς.

Τα 12λεπτα: 24-17, 58-50, 81-78, 108,95

Νίκη… αγνοείται μακριά από τη Φιλαδέλφεια!

Στο διόλου κολακευτικό 0-5 βρίσκονται οι Σίξερς, μακριά από την έδρα τους, καθώς δεν κατάφεραν να κερδίσουν τους Νετς στο Μπρούκλιν. Το τελικό 122-97 έστειλε τους ηττημένους στο 6-5 και τους νικητές στο 4-6.

Οι Σίξερς ήταν ανταγωνιστικοί μόνο για ένα ημίχρονο, με τους Νετς να είναι καλύτεροι στο δεύτερο, μετατρέποντας το υπέρ τους +4 σε +25!

Πρώτοι σκόρερ των νικητών με 21 οι ΝτιΆντζελο Ράσελ και Ρόνταε Χόλις-Τζέφερσον, ενώ ακολούθησε με Κάρις ΛεΒερτ με 20. 20 και 16 αντίστοιχα είχαν Μπεν Σίμονς και Τζόελ Εμπίντ.

Τα 12λεπτα: 18-21, 51-47, 92-75, 122-97