Ρόκετς: Παίζουν και άμυνα, “μίλησε” στα κρίσιμα ο Τζέιμς Χάρντεν (video)

2018-11-06T10:40:28+00:00 2018-11-06T10:40:28+00:00.

06/Nov/18 10:40

Οι Ρόκετς αποφάσισαν να παίξουν και άμυνα ή καλύτερα, φαίνεται πως ο Μάικ Ντ’Αντόνι πέτυχε αρχικά να βρει τον τρόπο να αποδώσουν και στα μετόπισθεν, πετυχαίνοντας την τρίτη σερί νίκη τους!

Για να το κάνει ακόμα πιο σίγουρο, το Χιούστον φέρνει πίσω τον Τζεφ Μπζντέλικ, «γκουρού» της άμυνας, για να αναλάβει αυτό το κομμάτι στην ομάδα.

Το Χιούστον πέρασε και από την Ιντιάνα με 98-94, σημειώνοντας ακόμα μία εκτός έδρας νίκη στο σερί (3/3) χάρη στην άμυνα τους στο δεύτερο ημίχρονο (39 πόντοι) και τη μεγάλη εμφάνιση του Τζέιμς Χάρντεν στα κρίσιμα.

Ο «μουσάτος» έβαλε ένα τρίποντο (28π., 5/12τριπ.) με 36’’ στο χρονόμετρο και ευστόχησε σε 4/4 βολές για να σιγουρέψει τη νίκη των Ρόκετς που πλέον βρίσκονται στο 4-5 έναντι 7-4 των Πέισερς.

Ο Βίκτορ Ολαντίπο πέτυχε 28 πόντους και δύο μεγάλα τρίποντα στο τελευταίο λεπτό (94-93 στα 23,6’’) αλλά δεν αρκούσαν για τη νίκη.

Ο Κλιντ Καπέλα είχε 18π.-10ρ., ενώ ο Κρις Πολ μέτρησε μόλις εννιά (0/6τριπ.) αλλά είχε 13 ασίστ. Ο Καρμέλο Άντονι έμεινε στους οκτώ και ο Σαμπόνις πέτυχε 17 με 7/9 σουτ.