Ράπτορς: Εύκολη νίκη με πολλούς πρωταγωνιστές κόντρα στους Νικς! (videos)

2018-11-10T23:19:53+00:00 2018-11-10T23:23:39+00:00.

10/Nov/18 23:19

Οι Τορόντο Ράπτορς συνεχίζουν την εξαιρετική τους πορεία την Ανατολική Περιφέρεια, κερδίζοντας εύκολα και τους Νιου Γιορκ Νικς με 128-112.

Από το πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι με “όπλο” την επίθεση τους και τον εύκολο τρόπο να σκοράρουν και από τη ρακέτα και την περιφέρεια, “έχτισαν” μία διψήφια διαφορά (64-53) με την οποία πήγαν προηγούμενοι, στο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος, η διαφορά για τους Ράπτορς αυξήθηκε, αφού έπαιξαν καλύτερη άμυνα κυρίως στην τρίτη περίοδο και συνέχισαν να σκοράρουν με άνεση, απέναντι στην “ευάλωτη” άμυνα της Νέας Υόρκης. Τελικά το Τορόντο πήρε το ματς με 128-112. και ανέβασε το ρεκόρ του, την Ανατολή σε 6-1.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Σιάκαμ με 23 πόντους, 3 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ο Ανουνόμπι με 16 πόντους και 3 ριμπάουντ, ο Βαλαντσιούνας που έκανε double double με 19  πόντους και 10 ριμπάουντ και ο Καουάι Λέοναρντ με 12 πόντους, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Από τους κακούς και απόψε Νιου Γιορκ Νικς, ξεχώρισε ο Χάρνταγουεϊ Τζούνιορ που είχε 27 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 25-25, 64-53, 100-82, 128-112