Ο Λου Ουίλιαμς έριξε στο… καναβάτσο Γιάννη και Μπακς στην παράταση! (videos)

2018-11-11T00:14:16+00:00 2018-11-11T01:18:45+00:00.

11/Nov/18 00:14

Οι Λος Αντζελες Κλίπερς, με “δραματικό” τρόπο και ήρωα τον Λου Ουίλιαμς, κέρδισαν τους Μιλγουόκι Μπακς του εξαιρετικού Γιάννη Αντετοκούμπο με 128-126 στο φινάλε της παράτασης!

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι, ήταν ένα ένα σκληρό ντέρμπι με τους Μπακς να μην παίζουν καλή άμυνα και τους Κλίπερς να είναι κοντά στο σκορ. Τελικά τα “ελάφια” πήγαν προηγούμενα στα αποδυτήρια, με 64-62, έχοντας σε καλή ημέρα τον Μπρουκ Λόπεζ.

Στο τρίτο δωδεκάλεπτο, οι γηπεδούχοι έπαιξαν πολύ καλύτεροι από το Μιλγουόκι και γύρισαν το ματς, παίρνοντας το προβάδισμα με 89-84 Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, ο αγώνας ήταν “μάχη”, αφού παρά το υψηλό σκορ οι δύο ομάδες ήθελαν πολύ την νίκη.

Τελικά ο αγώνας κρίθηκε στις τελεταίες στιγμές του, αφού οι Μπακς με το σκορ 119-116 υπέρ των Κλίπερς κατάφεραν, να στείλουν το παιχνίδι στην παράταση με τρίποντο του Μπλέντσο 6 δευτερόλεπτα πριν την λήξη!

Στο έξτρα πεντάλεπτο του παιχνιδιού, οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά σκορ και αν και κουρασμένες και άστοχες, δεν παρατούσαν το παιχνίδι. Ο Γιάννης στα 6 δευτερόλεπτα πριν την λήξη της παράταση, ισοφάρισε για τους Μπακς σε 126-126, όμως ο Λου Ουίλιαμς στο τέλος έδωσε την νίκη στους Κλίπερς με 128-126!

Κορυφαίοι ήταν ο Χάρελ με 26 πόντους και 9 ριμπάουντ και ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Πάτρικ Μπέβερλι με 21 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ ο ήρωας στο φινάλε Λου Ουίλιαμς είχε 12 πόντους, 10 ασίστ και 5 ριμπάουντ. Δεν αγωνίστηκε ο Μίλος Τεόντοσιτς…

Από τους Μπακς, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ασταμάτητος κάνοντας ένα απίθανο double double με 27 πόντους, 18 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα, 4 ασίστ και 2 μπλοκ!

Τα δεκάλεπτα: 33-24, 62-64, 89-84, 119-119κ.δ., 128-126π.

Photo Credit: Getty Images