Μπακς: Πρώτη εντός έδρας ήττα, με “θύτη” τους Γκρίζλις! (videos)

2018-11-15T07:11:34+00:00 2018-11-15T07:12:54+00:00.

15/Nov/18 07:11

MILWAUKEE, WI - NOVEMBER 14: Mike Conley #11 of the Memphis Grizzlies shoots the ball against the Milwaukee Bucks on November 14, 2018 at the Fiserv Forum in Milwaukee, Wisconsin. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2018 NBAE (Photo by Gary Dineen/NBAE via Getty Images)

Πρώτη φετινή ήττα για τους Μπακς, με τους Γκρίζλις να κάνουν τρομερή αντιπίθεση στο φινάλε και να παίρνουν τη νίκη με 116-113! ”30άρα” ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!

Κάποια στιγμή, θα γινόταν και αυτό. Το Μιλγουόκι δεν είναι πλέον αήττητη έδρα και οι Μπακς είναι στο 10-4, μετά την ήττα από τους Μέμφις Γκρίζλις με 116-113!

Οι ”Αρκούδες”…. έφαγαν τα Ελάφια στην τέταρτη περίοδο, με την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο να δέχεται επιμέρους 15-2 και να χάνει το ματς, που μέχρι τις αρχές της 4ης περιόδου φαινόταν δικό της. Με βολές, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 116-113 στο -3”, με τον Κρις Μίντλεντον να αστοχεί σε υπό πίεση τρίποντο, σουτ που θα έφερνε την παράταση και την επιπλέον ευκαιρία για τους Μπακς.

Μάλιστα, το Μιλγουόκι τελείωσε το ματς χωρίς τον προπονητή του, Μάικ Μπουντενχόλζερ, που 4′ πριν το φινάλε αποβλήθηκε!

Κορυφαίοι για τους νικητές, που πλέον είναι στο 8-5 οι Μαρκ Γκασόλ με 29 και Μάικ Κόνλεϊ με 26! Από πλευράς Μπακς, ξεχώρισε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο με 31 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4 ασίστ, αλλά και ο Κρις Μίντλετον με 25.

Τα 12λεπτα: 19-29, 45-48, 80-84, 113-116