Πίστονς: Τεράστια νίκη επί των πρωτοπόρων Ράπτορς στο… μηδέν! (videos)

2018-11-15T09:38:49+00:00 2018-11-15T12:19:57+00:00.

15/Nov/18 09:38

TORONTO, CAN - NOVEMBER 14: on November 14, 2018 at Scotiabank Arena in Toronto, Canada. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2018 NBAE (Photo by Ron Turenne/NBAE via Getty Images)

Τεράστια νίκη στο Τορόντο με buzzer beater του Ρέτζι Μπούλοκ πήραν οι Πίστονς! Εκτός έδρας νίκη και για τους Χιτ.

Μεγάλο αποτέλεσμα για τους Ντιτρόιτ Πίστονς (7-6), που κατάφεραν και έφυγαν νικητές από τον Καναδά, με το τελικό 106-104 επί των Τορόντο Ράπτορς (12-3)! Το ματς ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την μεγάλη νίκη μετά το νικητήριο buzzer beater του Ρέτζι Μπούλοκ και ένα μεγάλο 4ο 12λεπτο με επιμέρους 29-16! Κομβικό το λάθος του Καουάι Λέοναρντ στο -2”, με την ομάδα του όχι μόνο να χάνει την κατοχή και την ευκαιρία να σκοράρει, αλλά και να χάνει στο φινάλε το ματς!

Πρώτος σκόρερ των νικητών ο Μπλέικ Γκρίφιν με 30 πόντους-12 ριμπάουντ, από 13 είχαν οι Ρέτζι Τζάκσον-Λάνγκστον Καλογουέι, ενώ 11-14 είχε ο ”διπλός” Άντρε Ντράμοντ. 26 πόντους για τον Καουάι Λέοναρντ, 17 οι Πασκάλ Σιακάμ-Γκρεγκ Μονρόε.

Τα 12λεπτα: 31-26, 65-53, 88-77, 104-106

”Διπλό” και οι Χιτ

Από την πρώτη κιόλας περίοδο, οι Χιτ πήραν μία μεγάλη διαφορά στο Μπούκλιν και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη επί των Νετς με 120-107. Η διαφορά μετά από 12′ αγώνα ήταν στο +16 για την ομάδα του Μαϊάμι, αριθμός που στάθηκε αρκετός για να δώσει την 6η νίκη σε 14 ματς. Αντιθέτως, οι Νετς έμειναν στο 6-9.

Κορυφαίοι των νικητών οι Τάιλερ Τζόνσον και Γκόραν Ντράγκιτς με 24 και 21 αντίστοιχα.

Τα 12λεπτα: 21-27, 49-61, 72-90, 107-120