Ρόκετς: Ο Χάρντεν… στρίμωξε στα σχοινιά τους προβληματικούς χωρίς τον Κάρι, Ουόριορς (video)

2018-11-16T06:16:59+00:00 2018-11-16T06:16:59+00:00.

16/Nov/18 06:16

Ο Τζέιμς Χάρντεν πέτυχε 27 πόντους και ο Τζέιμς Ένις πρόσθεσε 19 για τους Ρόκετς που πέτυχαν εύκολη νίκη με 107-86 επί των Ουόριορς, παίρνοντας έτσι μία (μικρή έστω) εκδίκηση για τον περσινό αποκλεισμό τους από τους τελικούς του ΝΒΑ!

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Οι πρωταθλητές δεν μπόρεσαν να μπουν καθόλου στο παιχνίδι και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο (-15 πόντοι) έχασαν εντελώς την επαφή τους στο σκορ χάνοντας για τρίτη φορά στα τελευταία πέντε ματς χωρίς τον Στεφ Κάρι στα δύο και… μισό (με τους Μπακς).

Αντίθετα για πρώτη φορά φέτος οι Ρόκετς βρίσκονται στο 50% (7-7) νικώντας για τρίτη σερί φορά (χωρίς τον Μέλο) και έκτη στα τελευταία τους οκτώ παιχνίδια.

Οι Ρόκετς είχαν προβάδισμα 13 πόντων στην τρίτη περίοδο και ξεκίνησαν με 12-2 την τέταρτη τελειώνοντας το ματς. Ο Κέβιν Ντουράντ πέτυχε 20 πόντους και ο Ντρέιμοντ Γκριν… κανέναν στην επιστροφή του μετά την τιμωρία που του επέβαλλαν οι Ουόριορς για τον καυγά του με τον πρώτο. Ο Κλέι Τόμπσον έμεινε στους 10 πόντους με 0/5 τρίποντα…