Νάγκετς: Διέλυσαν τους Χοκς με ρεσιτάλ του Χουάντσο Ερνανγκόμεθ! (video)

2018-11-16T08:01:02+00:00 2018-11-16T08:01:02+00:00.

16/Nov/18 08:01

Οι Νάγκετς προέρχονταν από τέσσερις σερί ήττες. Ευτυχώς για αυτούς βρήκαν μπροστά τους, τους τραγικούς Χοκς και τους διέλυσαν με 138-93 με ρεσιτάλ από τον Χουάντσο Ερνανγκόμεθ!

Ο διεθνής Ισπανός φόργουορντ πέτυχε ρεκόρ σεζόν με 25 πόντους (συν εννιά ριμπάουντ) έχοντας εξαιρετικά ποσοστά ευστοχίας με 9/12 σουτ από τα οποία είχε 7/7 δίποντα (5/7 βολές)!

Ο Πολ Μίλσαπ και ο Γκάρι Χάρις με 18 ο καθένας τον ακολούθησαν στο σκοράρισμα σε ένα ματς που δεν αντέχει σε κριτική αφού ήδη στο ημίχρονο η διαφορά ήταν στους 16 και στη συνέχεια απογειώθηκε στους 36 στο 36′!

Ο Τζέρεμι Λιν με 16 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ της Ατλάντα ενώ ο Τάιλερ Ντόρσεϊ έπαιξε 19 λεπτά αλλά πέτυχε μόλις τρεις πόντους με 1/6 σουτ…