Μπακς: Τρομερή ανατροπή από το -22, με νταμπλ-νταμπλ του Γιάννη! (Video)

2018-11-17T07:24:30+00:00 2018-11-17T11:59:32+00:00.

17/Nov/18 07:24

MILWAUKEE, WI - NOVEMBER 16: Giannis Antetokounmpo #34 of the Milwaukee Bucks looks on before the game against the Chicago Bulls on November 16, 2018 at Fiserv Forum in Milwaukee, Wisconsin. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2018 NBAE (Photo by Gary Dineen/NBAE via Getty Images)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πέτυχε 23 πόντους και 13 ριμπάουντ (συν τρία μπλοκ), ο Έρικ Μπλέντσο μέτρησε 25 με 10/13 σουτ και οι Μπακς γύρισαν από την κόλαση του -22 απέναντι στους Μπουλς, επικρατώντας τελικά και με το εντυπωσιακό 123-104!

Οι Μπακς ανέβηκαν στο 11-4 και το 7-1 εντός έδρας, χάρη στο φοβερό 46-17 της τρίτης περιόδου που ανέτρεψε τη διαφορά που είχε το Σικάγο στο πρώτο μέρος. Ο Γιάννης είχε 5/9 βολές, αλλά και 2/4 τρίποντα (8/15 σουτ) σε 32 λεπτά.

Ο Κρις Μίντλετον με 23 πόντους συμπλήρωσε την τριάδα του Μιλγουόκι που γύρισε το ματς από το -22, ενώ στο ημίχρονο το σκορ ήταν 63-45 χάρη στους 17 του Τζαμπάρι Πάρκερ και τους 18 του Τζάστιν Χόλιντεϊ. Τελικά τέλειωσαν το ματς με 21 και 20 αντίστοιχα, όντας εξαφανισμένοι στο δεύτερο μέρος.

Το πρώτο προβάδισμα των Μπακς ήρθε περίπου τρία λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου με κάρφωμα του Γιάννη (76-74) και από εκείνο το σημείο δεν κοίταξαν πίσω τους ξανά…