Γιάννης: “Ποτέ ξανά τέτοιο ημίχρονο”

2018-11-17T12:38:48+00:00 2018-11-17T12:38:48+00:00.

17/Nov/18 12:38

Οι Μπακς βρέθηκαν στο -22 κάποια στιγμή στο πρώτο ημίχρονο και με 18 στο 24′, πριν πετύχουν ένα 46-17 στην τρίτη περίοδο για να γυρίσουν ολοκληρωτικά το ματς με τους Μπουλς.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πάντως δεν θέλει να δει ξανά τέτοιες διακυμάνσεις στην απόδοση και ανάλογες αποστάσεις στο σκορ σε ένα ημίχρονο:

«Στο πρώτο ημίχρονο δεν παίζαμε πολύ σκληρά και ο κόουτς μας το είπε στα αποδυτήρια. Ήταν έξαλλος γιατί μας πιστεύει και περίμενε περισσότερα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ανεβάσαμε την ένταση στην άμυνά μας, βρήκαμε ρυθμό στην επίθεση και νικήσαμε. Μιλήσαμε με τον Μίντλετον και τον Μπλέντσο και είπαμε πως αν ανεβούμε εμείς, θα ανέβει όλη η ομάδα (σ.σ. ήταν όντως οι τρεις κορυφαίοι). Πάντως δεν θα πρέπει να κάνουμε τέτοιο πρώτο ημίχρονο ξανά, αλλά να εμφανιζόμαστε όπως πρέπει από την αρχή κάθε αγώνα», τόνισε μεταξύ άλλων ο Έλληνας άσος.