NBA: Δεύτερη σερί “40άρα” ο Ντέιβις, εντός έδρας ήττα οι Σέλτικς (videos)

2018-11-18T09:55:00+00:00 2018-11-18T12:58:01+00:00.

18/Nov/18 09:55

Εντός έδρας ήττα για τους Σέλτικς, με τους Νάγκετς να μην τα καταφέρουν στην έδρα των Πέλικανς.

Την 7η ήττα τους σε 16 ματς γνώρισαν οι Σέλτικς, με τους Τζαζ να καταφέρνουν να φύγουν με το ”διπλό” από την Βοστώνη. Το τελικό 86-98 έφερε την ομάδα της Γιούτα στο 8-8, έπειτα από δύο σερί ήττες.

Η τρίτη περίοδος ήταν και η καθοριστική με το επιμέρους 27-17 να δίνει μεγάλο προβάδισμα στους νικητές, που είδαν τους Ντόνοβαν Μίτσελ με 28 και Ρίκι Ρούμπιο με 20 να δείχνουν τον δρόμο. Στους 20 πόντους και 8 ριμπάουντ έμεινε ο Κάιρι Ίρβινγκ!

Τα 12λεπτα: 20-29, 45-50, 62-77, 86-98

Ηγέτικη εμφάνιση του Ντέιβις

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη οι Πέλικανς, δεύτερη συνεχόμενη ”40άρα” ο Άντονι Ντέιβις! Ο ηγέτης της ομάδας ήταν και πάλι ασταμάτητος, στη νίκη με 125-115 επί των Νάγκετς.

Το ματς ήταν ιδιαίτερα αμφίρροπο, με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι στις λεπτομέρειες και να φτάνουν στο 9-7, την ώρα που το Ντένβερ βρίσκεται στο 10-6.

Όπως είπαμε, κορυφαίος για τους Πέλικανς ο Ντέιβις με 40 πόντους, 8 ριμπάουντ και 8 ασίστ. Εξαιρετικοί με 20 πόντους-10 ριμπάουντ ο Νίκολα Μίροτιτς και ο Τζούλιους Ραντλ με 21-10.

Για τους ηττημένους, μεγάλο ματς έκανα οι Νίκολα Γιόκιτς με 25 πόντους-10 ριμπάουντ-8 ασίστ και ο Χουάν Ερνανγκόμεθ με 20 πόντους-11 ριμπάουντ.

Τα 12λεπτα: 37-35, 70-67, 98-88, 125-115