ΝΒΑ: Οι Χόρνετς σταμάτησαν τους Πέισερς, νίκη των Μπουλς στο ντέρμπι των… ουραγών (videos)

2018-11-22T11:38:41+00:00 2018-11-22T11:38:41+00:00.

22/Nov/18 11:38

Οι Πέισερς δεν άντεξαν και δεύτερο ματς χωρίς τον Βίκτορ Ολαντίπο και οι Χόρνετς βρήκαν την ευκαιρία να πάρουν μία εύκολη νίκη με 127-109 στη Σάρλοτ, έχοντας πλέον θετικό ρεκόρ με 9-8.

Ο Κέμπα Ουόκερ δεν χρειάστηκε αυτή τη φορά να φορτσάρει ιδιαίτερα πετυχαίνοντας 16 πόντους σε 25 λεπτά ενώ μοίρασε 11 ασίστ. Οι Χόρνετς είχαν τη διαφορά από νωρίς και πήγαν χαλαρά ως το τέλος. Ο Λαμπ με 21 πόντους ήταν ο πρώτος τους σκόρερ και ο Ντουέιν Μπέικον πρόσθεσε 18π.

Ο Μπόγιαν Μπογκντάνοβιτς με 20 πόντους (4/6τριπ.) ήταν ο πρώτος σκόρερ των Πέισερς.

Στο Σικάγο τώρα, οι Μπουλς και οι Σανς– δύο από τις χειρότερες ομάδες φέτος στο ΝΒΑ- κοντραρίστηκαν αρκετά, αλλά οι γηπεδούχοι με καλύτερο δεύτερο ημίχρονο (+13 πόντους) πήραν τη νίκη με 124-116.

Ο Ζακ ΛαΒιν με 29 πόντους ήταν και πάλι ο πρώτος σκόρερ των “Ταύρων”, ενώ ο Τζαμπάρι Πάρκερ έκανε το καλύτερο του παιχνίδι με 20 πόντους, 13 ριμπάουντ και οκτώ ασίστ στο ενεργητικό του!

Ο Ντέβιν Μπούκερ πέτυχε 23 πόντους αλλά με 9/20 σουτ (1/8 τρίποντα) και ο Τι Τζέι Ουόρεν πρόσθεσε 21 για τους Σανς που έμειναν στο 3-14 (χειρότεροι στη Δύση) έναντι 5-13 των Μπουλς…