ΝΒΑ: Ηγέτης ο Ουέστμπρουκ κατά των Χόρνετς, περίπατος για τους Νάγκετς (video)

2018-11-24T10:00:39+00:00 2018-11-24T10:00:39+00:00.

24/Nov/18 10:00

O Ράσελ Ουέστμπρουκ πέτυχε 30 πόντους έχοντας μαζί 12 ριμπάουντ και οκτώ ασίστ και οι Θάντερ νίκησαν 109-104 τους Χόρνετς πετυχαίνοντας τη 12η νίκη τους στα 14 τελευταία παιχνίδια!

Οι Θάντερ χρειάστηκε να επιστρατεύσουν την άμυνα τους για να σταματήσουν την αντεπίθεση της Σάρλοτ που είχε για πρώτο σκόρερ τον Κέμπα Ουόκερ με 25 πόντους αλλά και 2/10 τρίποντα. Ο Ντένις Σρέντερ ξεκίνησε για πρώτη φορά δίπλα στον “Ρας” και πέτυχε 23 πόντους, ενώ ο Πολ Τζορτζ μέτρησε 17 με έξι ασίστ.

Οι Νάγκετς άρχισαν πάλι να χτίζουν ένα σερί (2-0) νικών διαλύοντας με 112-87 τους Ορλάντο Μάτζικ που δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν ποτέ από το -13 του πρώτου ημιχρόνου καταρρέοντας στην τέταρτη περίοδο.

O Τρέι Λάιλς με 22 πόντους (από τον πάγκο) ήταν ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων ενώ ο Τέρενς Ρος πέτυχε 18 για το Ορλάντο.