Μπακς: Ανατροπή με ΤΡΟΜΕΡΟ “διπλό” Γιάνναρο και νίκη επί των Σπερς ! (videos)

2018-11-25T07:20:49+00:00 2018-11-25T11:09:22+00:00.

25/Nov/18 07:20

Ακόμα μία νίκη και μάλιστα με ανατροπή για τους Μπακς, που είχαν σε μεγάλο βράδυ αρκετούς παίκτες τους, συμπεριλαμβανομένου φυσικά και του Γιάννη!

Στο 14-5 βρίσκοντα πλέον οι Μπακς, μετά την μεγάλη νίκη τους επί των Σπερς στο Μιλγουόκι! Τα ”Ελάφια” του Γιάννη Αντετοκούνμπο ολοκλήρωσαν ακόμα μία ανατροπή στο 4ο 12λεπτο και έφτασαν στη νίκη με 135-129!

Τί και αν μπήκαν στην τελευταία περίοδο στο -7 και έφτασαν και στο -11; Οι γηπεδούχοι μάς έχουν… καλομάθει σε τέτοιου είδους ανατροπές και το έκαναν και τώρα. Για να φτάσουν εκεί, είδαν τους ‘Ερικ Μπλέτσο (20 πόντοι, 10 ασίστ), Κρις Μίντλετον (21 πόντοι) και Μάλκολμ Μπρόγκντον (23 πόντοι) να κάνουν μεγάλο ματς και να βάζουν ακόμα μεγαλύτερα σουτ, με αποκορύφωμα το τρίποντο του τελευταίου στο -8,4”, κάνοντας το 134-129!

Φυσικά, τίποτα δεν θα είχε γίνει, αν δεν είχε δώσει το σύνθημα ο Γιάννης! Ο ηγέτης των Μπακς έμεινε στο παρκέ για 39′ και έφτασε και πάλι κοντά στο τριπλ νταμπλ, όμως… αρκέστηκε στο 5ο συνεχόμενο νταμπλ νταμπλ του (και 11ο φετινό), με 34 πόντους, 18 ριμπάουντ και 8 ασίστ!

Για την ομάδα του Σαν Αντόνιο, ξεχώρισε ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν με 34 πόντους και 7 ασίστ.

Τα 12λεπτα: 37-36, 67-68, 95-102, 135-129