NBA: Μεγάλο διπλό για τους Νικς, εύκολα τους Σανς οι Πίστονς (videos)

2018-11-26T11:08:05+00:00 2018-11-26T11:10:19+00:00.

26/Nov/18 11:08

Με νίκες συνέχισαν Ντιτρόιτ Πίστονς και Νιου Γιόρκ Νικς απέναντι σε Σανς και Γκρίζλις αντίστοιχα.

Έπρεπε να φτάσει η τέταρτη περίοδος για να κερδίσουν οι Πίστονς (10-7) τους Σανς (4-15). Με επιμέρους 35-23, η ομάδα του Ντιτρόιτ έφυγε νικήτρια από την έδρα της, με σκορ 118-107.

Άντρε Ντράμοντ και Ρέτζι Μίλερ με 19 πόντους-16 ριμπάουντ και 19 πόντους-8 ασίστ να είναι οι κορυφαίοι για τους νικητές. Στους 37 σταμάτησε ο Ντέβιν Μπούκερ, νταμπλ νταμπλ (25 πόντοι, 13 ριμπάουντ) από τον ΝτιΆντρε Έιτον.

Τα 12λεπτα: 27-32, 62-60, 83-84, 118-107

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για Νικς

Νίκη και μάλιστα με ανατροπή για τους Νικς (7-14). Οι Γκρίζλις δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν την έδρα τους και γνώρισαν την ήττα με 103-98 και ”έπεσαν” στο 12-7.

Οι γηπεδούχοι είχεν ξεφύγει με 19 στο ημίχρονο, με το δεύτερο μέρος αν ήκει εξ ολοκλήρου στους φιλοξενούμενους. Στο -1:54′, η ομάδα του Μέμφις ήταν μπροστά με 93-92, όμως ένα 7-0 των Νεοϋορκέζων έδωσε το ”διπλό”.

Τιμ Χάρνταγουεϊ Τζούνιορ και Ενές Καντέρ (22 ριμπάουντ) με 22 και 21 αντίστοιχα ήταν οι πρωταγωνιστές για τους νικητές. 27 πόντους είχε ο Μάρκ Γκασόλ για τις ”Αρκούδες”.

Τα 12λεπτα: 26-21, 52-33, 71-68, 98-103