Ράπτορς: Με τρομερό δεύτερο ημίχρονο και ανατροπή, πέρασαν και από το Μέμφις! (video)

2018-11-28T07:51:09+00:00 2018-11-28T07:51:09+00:00.

28/Nov/18 07:51

Ο Κάιλ Λάουρι πέτυχε 24 πόντους με 5/8 τρίποντα και ο Φρεντ Βαν Βλιτ έκανε εξαιρετική δουλειά στο δεύτερο ημίχρονο (18π.) και οι Ράπτορς πέρασαν και από το Μέμφις παρότι φαινόταν πως οι Γκρίζλις έλεγχαν το ματς ως τα μισή της τρίτης περιόδου.

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Χάρη στον σπουδαίο Μαρκ Γκασόλ (27π., 4/6τριπ.), οι Γκρίζλις ήταν μπροστά με 86-73 αλλά κάπου εκεί άρχισε η αντεπίθεση των πρωτοπόρων (και με διαφορά) του ΝΒΑ.

Οι Ράπτορς – με ρεκόρ 18-4 πλέον – άρχισαν να σκοράρουν από μακριά με τον Λάουρι και τον Βαν Βλιτ (6/6 σουτ, 3/3 τρίποντα) και μαζί με τον Καουάι Λέοναρντ (17π., 10ριμπ.) μπήκαν ξανά στο παιχνίδι. Ισοφάρισαν σε 105-105 και το τελευταίο πεντάλεπτο τους ανήκε, παίρνοντας τη νίκη με +20 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο.

Οι Γκρίζλις μετράνε πλέον τρεις σερί ήττες και αυτό συνέβη από τη στιγμή που πάτησαν στην κορυφή της Δύσης! Τα ίδια είχαν πάθει και οι Μπλέιζερς