ΝΒΑ: Αρνητικά ρεκόρ σεζόν για τον ΛεΜπρόν, μεγαλώνει το σερί των Νάγκετς! (video)

2018-11-28T08:19:35+00:00 2018-11-28T08:19:35+00:00.

28/Nov/18 08:19

Οι Νάγκετς κυριάρχησαν από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό και δεν είχαν κανένα πρόβλημα να διαλύσουν με 117-85 τους Λέικερς και να πετύχουν την τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους…

Ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχαν μόνο οι γηπεδούχοι στο γήπεδο, υποχρεώνοντας τον ΛεΜπρόν Τζέιμς σε αρνητικά ρεκόρ σεζόν όπως στο σκοράρισμα (14π.) και τις ασίστ (2). Αυτή ήταν παράλληλα η μεγαλύτερη νίκη των Νάγκετς στην ιστορία τους κατά των Λέικερς!

Ο Πολ Μίλσαπ, ο Μαλίκ Μπίσλεϊ και ο Τζαμάλ Μάρεϊ πέτυχαν από 20 πόντους ο καθένας, ενώ ο Νίκολα Γιόκιτς κινήθηκε προς το όριο του τριπλ νταμπλ με 17 πόντους, επτά ριμπάουντ και επτά ασίστ στο ενεργητικό του.

Ο Κάιλ Κούζμα με 21 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των Λέικερς αλλά με 1/7 τρίποντα. Ο Λόνζο Μπολ έπαιξε μόλις 18 λεπτά λόγω τραυματισμού, αλλά οι εξετάσεις στις οποίες υποβλήθηκε δεν έδειξαν ζημιά.