Μάβερικς: “Ρουκέτες” ήταν ο… Ντόντσιτς και η παρέα του! (videos)

2018-11-29T07:45:32+00:00 2018-11-29T07:45:32+00:00.

29/Nov/18 07:45

HOUSTON, TX - NOVEMBER 28: Luka Doncic #77 of the Dallas Mavericks shoots the ball against the Houston Rockets on November 28, 2018 at the Toyota Center in Houston, Texas. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2018 NBAE (Photo by Bill Baptist/NBAE via Getty Images)

Άλλη ομάδα φέτος οι Μάβερικς, που όχι μόνο τα πάνε καλά, αλλά κάνουν και μεγάλες νίκες, όπως αυτή με αντίπαλο τους Ρόκετς!

Στα… θετικά πλέον οι Μάβερικς, που με 10 νίκες σε 19 ματς, μπορούν να ονειρεύονται για κάτι καλύτερο φέτος! Η ομάδα του Ντάλας ”πέρασε” από το Χιούστον, κερδίζοντας τους Ρόκετς με 128-108!

Οι φιλοξενούμενοι ”έχτισαν” σημαντική διαφορά στο ημίχρονο (56-74), οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στην τρίτη περίοδο, όμως στο φινάλε οι ”Μαβς” δεν δυσκολεύτηκαν να πάρουν τη νίκη και μάλιστα με ”20άρα”!

Περιττό να πούμε πως ο Λούκα Ντόντσιτς ήταν και πάλι ο πρωταγωνιστής με 20 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 24′ συμμετοχής! ‘Αξιος συμπαραστάτης του Σλοβένου ο καλύτερος φετινός Ντέβιν Χάρις επίσης με 20! 13 πόντους και 12 ασίστ για τον Τζέι Τζέι Μπαρέα.

Για τους Ρόκετς, που βρίσκονται στο 9-11, ξεχώρισε ο εντυπωσιακός Τζέιμς Χάρντεν των 25 πόντων, 11 ριμπάουντ, 17 ασίστ κι 6 κλεψιμάτων!

Τα 12λεπτα: 28-36, 56-74, 89-96, 108-128