NBA: Ασταμάτητοι οι Κλίπερς, κανένα πρόβλημα για Πέλικανς (videos)

2018-11-29T13:17:49+00:00 2018-11-29T14:32:14+00:00.

29/Nov/18 13:17

LOS ANGELES, CA - NOVEMBER 28: Boban Marjanovic #51 of the LA Clippers drives to the basket against the Phoenix Suns on November 28, 2018 at STAPLES Center in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2018 NBAE (Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images)

Οι Κλίπερς συνεχίζουν την εξαιρετική πορεία τους στην Δύση, ενώ οι Πέλικανς είχαν και πάλι ηγέτη τον Άντονι Ντέιβις.

Στο 14-6 και συνεχίζουν οι Κλίπερς! Η ομάδα του Λος Άντζελες έφτασε το 9-1 εντός έδρας, κερδίζοντας με 115-99 τους Σανς, σε ένα ματς που κρίθηκε στην τρίτη περίοδο, όταν και οι γηπεδούχοι σκόραραν 40 και δέχθηκαν 25.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ντανίλο Γκαλινάρι με 28 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Λου Ουίλιαμς είχε 20, 18 πόντους και 10 ριμπάουντ πρόσθεσε ο Τομπάιας Χάρις, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Μπόμπαν Μαριάνοβιτς με 12 πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ. Στους 23 σταμάτησε ο Ντέβιν Μπούκερ για τους Σανς, που πλέον έχουν 4 μόλις νίκες σε 21 ματς.

Τα 12λεπτα: 26-22, 49-49, 89-74, 115-99

Εύκολο βράδυ για τους Πέλικανς

Χαμηλό αποδείχθηκε το εμπόδιο των Ουίζαρντς για τους Πέλικας, που έφτασαν στη νίκη με σκορ 125-104. Η διαφορά είχε φτάσει ήδη στο +20 στο ημίχρονο, με το δεύτερο μέρος να αποκτά τυπικό χαρακτήρα.

Το φινάλε βρήκε νικητές του γηπεδούχους, που έχουν ρεκόρ 11-11, την ώρα που οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν την κακή χρονιά τους με 8-13. 28 πόντους και 15 ριμπάουντ από τον Άντονι Ντέιβις, που πάλι έκανε τα πάντα, όμως πρώτος σκόρερ της ομάδας του ήταν ο Τζρου Χόλιντεϊ με 29. 23 πόντους και 12 ριμπάουντ πρόσθεσε ο Τζούλιους Ράντλ.

Τα 12λεπτα: 31-24, 67-47, 98-81, 125-104