ΝΒΑ: Σαρωτικοί οι Σίξερς και οι Σέλτικς ! (videos)

2018-12-01T07:27:51+00:00 2018-12-01T07:27:51+00:00.

01/Dec/18 07:27

Ο Μπεν Σίμονς άγγιξε το τριπλ νταμπλ, οκτώ παίκτες των Σίξερς πέτυχαν διψήφιο αριθμό πόντων και χωρίς κόπο και ιδρώτα νίκησαν πανεύκολα με 123-98 τους Ουίζαρντς…

Ο Αυστραλός πόιντ φόργουορντ είχε 13 πόντους με 100% από παντού (5/5διπ., 3/3βολ.), ενώ πρόσθεσε οκτώ ριμπάουντ και δέκα ασίστ. O Τζοέλ Εμπίντ μέτρησε 16 με 15 ριμπάουντ και 15 έβαλε ο Μακόνελ για τους Σίξερς που προηγήθηκαν με 22 πόντους διαφορά στο ημίχρονο! Τι να συζητάμε από εκεί και πέρα…

Ο Μπράντλεϊ Μπιλ με 19 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για την Ουάσινγκτον.

Ο Κάιρι Ίρβινγκ πέτυχε 29 πόντους με 5/7 τρίποντα και οι Σέλτικς δεν είχαν κανένα μα κανένα πρόβλημα να διαλύσουν τους απογοητευτικούς Καβαλίερς με 128-95 στη Βοστόνη!

Μετά ένα κάπως ανταγωνιστικό πρώτο ημίχρονο (+10 οι Σέλτικς), οι γηπεδούχοι έκαναν ένα 39-20 στην τρίτη περίοδο και όλα τέλειωσαν. Ο Μάρκους Μόρις με 15 πόντους ήταν ο δεύτερος σκόρερ των Σέλτικς. Έπαιξε 9 λεπτά και ο Μπραντ Ουοναμέικερ μετρώντας τέσσερις ασίστ κι ένα τρίποντο.

Ο Τζόρνταν Κλάρκσον πέτυχε 16 πόντους και 15 έβαλε στο ντεμπούτο του με τους Καβς ο Άλεκ Μπερκς.