Σίξερς: Δεν χάνουν εντός έδρας! (videos)

2018-12-03T09:26:07+00:00 2018-12-03T09:36:42+00:00.

03/Dec/18 09:26

Στο μεγάλο ματς της βραδιάς, οι Σίξερς έκαναν αυτό που ξέρουν καλύτερα εντός έδρας και επικράτησαν των Γκρίζλις με 103-95!

Με μόλις μία ήττα σε 14 εντός έδρας αγώνες, το αποτέλεσμα των Σίξερς με αντίπαλο τους Γκρίζλις, μάλλον ήταν γνωστό πριν το τζάμπολ. Έτσι και έγινε, με την ομάδα της Φιλαδέλφεια να φτάνει στο 17-8, μετά το 103-95 επί των ”Αρκούδων”, που πλέον μετρούν 13 νίκες και 9 ήττες.

Η διαφορά στο ημίχρονο ήταν στους 10 (54-44) υπέρ των γηπεδούχων, απόσταση που έμελλε να μείνει μέχρι το φινάλε, παρά την προσπάθεια των φιλοξενούμενων στην τελευταία περίοδο.

Ουκ ολίγοι οι πρωταγωνιστές για τους νικητές, με τον Τζέι Τζέι Ρέντιγκ να είναι ο πρώτος σκόρερ τους με 24 πόντους. 21 από τον Τζίμι Μπάτλερ, 19 (μαζί με 12 ριμπάουντ και 6 ασίστ) από τον Μπεν Σίμονς και 15 (και 14 ριμπάουντ) από τον Τζόελ Εμπίντ.

Τους 21 πόντους έφτασε ο Μάικ Κόνλεϊ για τους Γκρίζλις.

Τα 12λεπτα: 26-25, 54-44, 78-68, 103-95