Γιούτα Τζαζ: Έχασαν τον Γκομπέρ… βρήκαν τον Φέιβορς και διέλυσαν τους Ρόκετς! (video)

2018-12-07T07:45:39+00:00 2018-12-07T07:45:39+00:00.

07/Dec/18 07:45

Οι Γιούτα Τζαζ διέλυσαν με 118-91 τους Ρόκετς χάρη στην εκπληκτική τους άμυνα, παρότι ο ηγέτης αυτής, Ρούντι Γκομπέρ, αποβλήθηκε στο τρίτο λεπτό!

Φαίνεται πως η αποβολή πείσμωσε τους γηπεδούχους που είχαν σε μεγάλη βραδιά τον Ντέρικ Φέιβορς που ήρθε από τον πάγκο ως κύριος αντικαταστάτης του Γάλλο σέντερ και με 24 πόντους σε 26 λεπτά ήταν ο κορυφαίος των “Μορμόνων” που έκαναν ένα καταπληκτικό τρίτο 12λεπτο για να πάρουν την εύκολη νίκη.

Συγκεκριμένα πέτυχαν ένα τρομερό 38-11 σε αυτό το διάστημα και φυσικά δεν υπήρχε παιχνίδι από εκεί και πέρα αφού η επίθεση των Ρόκετς έμοιαζε με ξεχαρβαλωμένη μηχανή.

Ο Χάρντεν έμεινε στους 15 (5/16 σουτ), ο Κρις Πολ στους 12 και ο Κλιντ Καπέλα που λογικά θα ήταν ο κερδισμένος από την πρόωρη έξοδο του κορυφαίου αμυντικού της περσινής χρονιάς “κόλλησε” στους 12 με 5/14 δίποντα! Για έναν παίκτη που έχει ποσοστό ευστοχίας 66,5% μιλάμε για καταστροφή.

Εξαιρετικός, επίσης, για τους Τζαζ ήταν ο Τζο Ινγκλς με 18 πόντους (4/6τριπ.) ενώ βρήκε χρόνο να παίξει και ο Έκπε Ούντο που ως τώρα είχε 5′ μέσο όρο συμμετοχής, αλλά αγωνίστηκε 19 λεπτά και πέτυχε εννιά πόντους.